Jak plesat, aby plesaly i vaše nohy.

Štítky:
3 minut čtení

Plesová sezóna se sice pomalu blíží ke svému konci, ale možná vás ještě nějaké ty tanečky čekají. A pokud v běžném životě nosíte převážně barefoot obuv, ale tanec si v “bérfutkách” stejně jako já nedovedete představit, tak možná řešíte, jak si ples užít, ale neléčit si pak nohy dalších 14 dní. Následující řádky jsou tedy právě pro vás.

Ať už patříte mezi ty, kterým příroda a geny nadělily něco kolem 160cm jako mě, nebo tancovat v BF botách nechcete z praktických (zkoušela jsem to, nejde mi to) či estetických důvodů (podpatky jsou prostě podpatky), dostaví se při skládání plesové garderoby dilema. Co si obout a jak to zařídit, abych nepajdala několil dalších dní jako legendární Geoffrey de Peyrac.

Otázka zní, jaké boty?

Podrážka

Když saháte po botách na tanec, nevolte běžné lodičky, jsou totiž vetšinou dost tvrdé a neohebné. Dobrá volby jsou naopak boty s měkkou a ohebnou podrážkou. Ano, skutečně takové existují i mezi botami na podpatku. Jsou to profi taneční boty. Já osobně mám boty značky Botan a musím říct, že jsem byla sama dost překvapená, jak jsou v přední části ohebné a ve vnitřku měkké.

Boty vybírejte co nejširší, s co nejmenším zúžením špičky. Jasně, tyhle boty nikdy nebudou kopírovat přirozený tvar vaší nohy, ale i mezi nimi jsou rozdíly. Zmiňovaný Botan patří k těm širším a sami zástupci firmy mi nabídli, že jsou schopni ušít případně i taneční boty na míru. (Mám v plánu příští sezónu, uvidím, jak se vypořádají s mou ploutví 😀 )

Podpatek

Na lekcích tance s profi tanečníkem skvělým Martinem Prágrem (znáte z letošní Star Dance), jsem došla k názoru, že bez podpatku by mi to nešlo. Kdo to máte stejně, berte ten nejnižší, jaký najdete. Já mám na svých botách 6cm a za mě tak akorát.

Takže boty bychom měli. Snažte se dobu v nich strávenou snížit na nezbytné minimum. Obujte je až těsně před vstupem do tanečního sálu a před odchodem domů je zase vyzujte. Pokud víte, že vaše nohy nemají tendenci natékat, můžete je zkusit po každém tanci vyzout, i když skutečně reálně riskujete, že boty někdy kolem půlnoci už neobujete. Což možná na některých akcích zase až tak vadit nebude 😀

Ještě jedna praktická rada. Já osobně jsem před BF dost trpěla na puchýře a otlaky, takže jsem sebou vždy nosila gelové polštářkové náplasti. Vemte si je na ples pro jistotu s sebou. Jak říkala moje babička:” Trp parádo, trp!”

Zatančili jsme si a co dál?

Až se vrátíte z plesu domů a pokud na to budete mít ještě morálku, navlékněte si na spaní adjustační ponožky.

Následující den dopřejte nohám relax, klid a svobodu.Jemně je promasírujte, ať už rukou, míčkem nebo jemným ježkem. Vyzkoušejte na nohy střídavou sprchu (teplá – chladná) nebo šlapací koupel (do dvou lavorků napustíte teplou a chladnou vodu, doporučuji dát na dno akupunkturní rohože, stimulační podložky nebo nasypat oblázky a střídat opět teplá – chladná, končit chladnou).

Dopřejte svým nohám odpočinek, ať už v klidu doma na gauči se zmiňovanými adjustačními ponožkami nebo pomalou vědomou chůzí někde v přírodě, samozřejmě naboso. Jestli nemůžete vyrazit do přírody a nohy vás příliš nebolí, zkuste se pomalu procházet po sensorických polštářcích nebo chodníčku, volte však raději měkčí a ne příliš stimulující materiály.

Jestliže musíte den po plesu někam vyrazit, doporučuji vhodnou obuv. Pokud běžně nosíte BF, zase se k nim pokorně vraťte, pokud ne, sáhněte po tom nejširším a nejměkčím, co v botníku máte. Kozačky na podpatku fakt nejsou tou nejlepší volbou.

Jestli tedy dnes vyrážíte na nějaký ples, přeji vám, abyste se s lehkostí protančili až do následujícího dne.

Sdílet článek

Komentáře

One comment on “Jak plesat, aby plesaly i vaše nohy.”

NApsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

printfacebook-squarefacebookenvelopelinkedinangle-downxingpaper-planepinterest-pwhatsappcommenting