Nové trendy ve světě fitness

Kategorie: |
Štítky:
4 minut čtení

Léto, prázdniny, dovolená, spousta volného času. Tato kombinace přímo vyzývá ke zkoušení něčeho nového, neznámého. Pokud patříte k vyznavačům zdravého životního stylu, líbí se vám fitness a zároveň se nebojíte vyzkoušet něco neotřelého, zkuste v následujících měsících některou z novinek, které nabízí i mnohá česká sportovní centra.

 

Piloxing

Nová cvičební metoda spojuje na první pohled dva nesourodé světy – pilates a box. Právě tato kombinace ladnosti a výbušnosti okouzlila nejen Kalifornii, odkud k nám toto cvičení dorazilo. Jedná se o dynamické cvičení, při kterém se střídají pomalé kontrolované pohyby a silné energické údery. Piloxing tak působí jako aerobní i silový trénink. Jeho autorka, Viveca Jensen, švédská tanečnice a trenérka celebrit, slibuje lepší držení těla, zmenšení objemu stehen a hýždí a zároveň zvýšení síly a flexibility. Pokud vám připadá samotný box jako moc chlapská zábava, obyčejné pilates je na vás příliš pomalé a zároveň rádi tančíte, navštivte nejbližší hodinu piloxingu.

www.fitcentrumpromeny.cz
www.piloxingostrava.com
www.piloxing-ostrava.info

 

Pole dance

Pole dance, neboli tanec u tyče, je další novinkou, která se pomalu, ale jistě zabydluje také v českých fitness centrech. Nečekejte však žádné vulgární tanečky striptýzových tanečnic. Pole dance jsou elegantní a svůdné taneční prvky a choreografie a zároveň intenzivní posilování především svalů břicha, horní části těla a paží. Kromě klasického pole dance existuje i několik dalších druhů – pole dance fitness, pole dance light, pole dance flexibility, takže na své si přijdou skutečně všichni. Pokud chcete být hvězdou příštího firemního večírku nebo si prostě jen chcete trochu jinak protáhnout tělo, pak neváhejte.

www.poledance-motylek.cz
www.poledance.cz
 

Barre Concept

Opět vás čeká tyč, tentokrát baletní. Nový tréninkový program nenásilně propojuje prvky pilates, jógy a balančních cviků. Zapojují se hlavní svalové skupiny, které si nenásilně protáhnete a vytvarujete. Jako bonus vás při pravidelných návštěvách lekcí Barre Conceptu nemine krásné držení těla.

www.barre-concept.com
 

Hooping

Taky jste si jako děti hráli s obručí a bavilo vás to? Pokud ano, pak je hooping nebo také hoop dance to pravé pro vás. A pokud vám to nikdy nešlo, nesmutněte. Obruč na hoop dance je větší a těžší, než klasická pro hula hoop, takže je cvičení s ní jednodušší. Neočekávejte ale pouze dětskou zábavu. Buďte připraveni na efektivní kardio trénink, při kterém spálíte až 600 kcal za hodinu, zrychlí se vám metabolismus a zpevníte tělo a to vše bez negativního dopadu na vaše klouby.

www.hoopmania.cz

 

Spiderap

Nová cvičební metoda pochází z Itálie a jejím zakladatelem je známý italský lektor a osobní trenér Rudy Alexander. Jedná se o zátěžové cvičení s pomocí speciálního opasku, který je upevněn v oblasti beder a břicha. Vedou z něj čtyři pružná lana s úchyty pro horní a dolní končetiny. Lana jsou elastická a při jakémkoliv pohybu kladou odpor. Sílu odporu regulujete utažením nebo povolením lan na končetinách. Cvičí se na hudbu, která určuje dynamiku pohybu, lekce probíhá pod vedením trenéra. Spiderap vám pomůže nejen při spalování tuků, ale také při zvyšování zdatnosti, ohebnosti a pružnosti celého těla.

www.centrum-rekondice-letnany.cz/spiderap
http://bit.ly/fitfunspiderap

 

SH´BAM

Novinka novozélandské společnosti Les Mills spočívá v kombinaci jednoduchých kroků a chytlavých melodií. Jde o tanec, při kterém se střídají divoké rytmy s klidnějšími. Při takovém vystoupení pak spalujete tuk, zlepšujete fyzickou kondici a budujete vytrvalost. Nepotřebujete předchozí taneční průpravu, ani vypracované tělo z posilovny, jen chuť do tance.

http://bit.ly/sHbam
 

Hot hula

Pokud jste se zhlédli v tancích tichomořských krasavic, ale na dovolenou na Havaji ještě nemáte našetřeno, zkuste Hot hula. Instruktorka Anna-Rita Slossová se inspirovala známým tancem a vytvořila nový druh cvičení. Nohy tančí v rytmu reggae a ostatní části těla vypráví příběh. Díky intenzivní práci boků si skvěle vytvarujete zadeček a pas a vzhledem k výrazné ztrátě kalorií také pravděpodobně zhubnete.

www.anna-rita.com

 

Stand-up-paddling

Jestliže si myslíte, že léto by se mělo trávit u vody a zároveň si chcete dát pořádně do těla, zkuste stand-up-paddling neboli pádlování vestoje. Potřebujete k tomu speciální prkno podobné surfovacímu a pádlo. Na úvod se doporučuje absolvovat kurz. Pak už můžete vyrazit třeba i na nejbližší rybník. Pádlováním vestoje posílíte zejména svaly paží, zad a břicha a celkově si zlepšíte rovnováhu.

www.suping.cz

Sdílet článek

NApsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

printfacebook-squarefacebookenvelopelinkedinangle-downxingpaper-planepinterest-pwhatsappcommenting